ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

המפתח הפנימי - המסלול להכשרת מנטורים - REFLECTION
  • תוכנית הלימודים
  • מרצים
  • מידע כללי
  • מוסדות לימוד
  • צור קשר
  • צור קשר

המפתח הפנימי- המסלול להכשרת מנטורים
מיועד להנהלה בכירה בארגונים

'המפתח הפנימי- המסלול להכשרת מנטורים

בשנים האחרונות ארגונים, וביניהם – מוסדות מדינה, חברות עסקיות ציבוריות ופרטיות, משקיעים תקציבים משמעותיים לטובת פיתוח מנהלים בארגון באמצעות שימוש במאמנים חוץ-ארגוניים. גישה מהפכנית של Reflection מציעה להקים מערך של מנטורים המצויים במרקם הארגוני ובאים מתוכו שיהווה ערך מוסף מהותי לפיתוח ההנהגה הארגונית. קורס זה מאפשר לפתח מערך שלם של מנטורים כגון אלה בארגון (מנהלים שקיבלו 60 שעות לימוד בתחום הקואוצ'ינג) ומעניק את הכלים האימוניים והרגשיים האפקטיביים ביותר לאיזון בתוך הסביבה הארגונית.

Reflection מתמחה במתן הכשרה ייחודית ופורצת דרך לאימון פנים ארגוני המיועדת לבכירים, על בסיס הגישה המובילה לאימון בישראל – גישת ERC (הגישה הרציונאלית-רגשית). ההכשרה אינה תוכנית מדף, והיא מותאמת ותפורה לארגון אליו היא פונה. תוכנית ייחודית ופורצת דרך זו נבנתה על בסיס ניסיון מצטבר של למעלה מעשור בפיתוח, ניהול אקדמי והנחייה של תוכניות הכשרה למאמנים תחת גישה זו, והועברה בהצלחה מרובה לקציני אמ"ש בכירים במשטרת ישראל.

את המסלול הייחודי הנ"ל יעבירו מאמנים בכירים (MCIL)מטעם לשכת המאמנים בישראל וסופרוויזרים מוסמכים. המנהל האקדמי הינו ממפתחי גישת ERC ומי שייסד את המכללה הישראלית לאימון לפני כעשור.

אופי המסלול
זהו מסלול יוצא דופן במהותו, ומטרתו ליצור מנטורים מתוך שורות הארגון שיתפקדו כמאמנים פנים ארגוניים. המסלול מושתת על מודל ERC לאימון, ובכך מקנה למנטורים מיומנויות אימון בסיסיות. מסלול זה, כאמור, משלב יכולות מדיספלינת הקואוצ'ינג עם הקשרים פנים ארגוניים בהם נתקלים המנהלים. המנטורים הבוגרים של המסלול ישמשו כמנהלים-מאמנים ויהיו נגישים לטובת עמיתיהם בארגון, מתוך ראייה הוליסטית, המשלבת את טובת הפרט עם צרכי הארגון. בכך, הארגון נהנה מרווח כפול – מחד, המסלול יהווה כלי להעצמת הממנהלים הן בפן האישי והן כמנטורים בארגון, כאשר יפתח בפניהם אפיקים חדשים ומגוונים, ומאידך – יעצים את הפרט בארגון, אותם "לקוחות" שיהנו משרותי המנטורים.

מטרת הקורס
הכשרה של מנהלים בכל רמות הארגון ל"מנטורים" (מאמנים פנים ארגוניים). מנטורים אלה יהוו מעין מחלקת תמיכה אימונית פנים-ארגונית, ויאפשרו להצמיח עובדים ומנהלים טובים יותר, מקצועיים יותר ומאושרים יותר בכל הדרגים.

יעדי הקורס
הכרת השפה האימונית, הכרת עשרת הדיברות של אימון בגישת ERC, הכרת השלד האימוני, רכישה ראשונית של מיומנויות אימון, תירגול בפועל של תהליכי אימון ומנטורינג, התמודדות עם סימולציות.

תכנית הקורס
משך התוכנית הבסיסית: ההכשרה העיונית כוללת 60 שעות לימוד תאורתיות
(תוכנית שבועית בת 5 ימים, 12 שעות סמיסטריאליות ליום). ניתן להתאים את חלוקת השעות בהתאם לצרכי הארגון, כגון: 10 מפגשים של 6 שעות סימסטריאליות כל מפגש.
במהלך המסלול ילמדו המנטורים החדשים את יסודות החניכה בראי האימון וילוו ע"י מאמנים בכירים המוכרים ע"י לשכת המאמנים בישראל. מסלול ההכשרה הייחודי יעניק את מכלול המיומנויות הדרושות, תוך שילוב התנסויות חוויתיות עם רקע תיאורטי, להכשרה של מאמנים ארגוניים.

במהלך ההכשרה יחשפו המנטורים לעשרת הדיברות של האימון האישי הכוללות הקשבה, מיומנות שאילת שאלות מעמיקות למידה, האימון במרחב ההוליסטי, עיצוב מסגרת האימון, חשיבה תוצאתית ועוד. בתום המסלול המנטורים גם יכירו את השלד האימוני הכולל: איתור ערכים, חסמי הצלחה, בניית חזון, הגדרת יעדים ויצירת תוכנית פעולה. כמו-כן, המנטורים העתידיים יחדדו מיומנויות בסיס כגון מיקוד, זרימה אימונית, שיקוף, יצירת פרספקטיבות שונות, הצבת אתגר ועוד. המנטורים גם יחשפו לכלי אימון נבחרים כגון שאלות חקר לאיתור ערכים, גלגל החיים, כלים ניהוליים להגדרת יעדים, שימוש בקלפים ועוד.

בתום התוכנית הבוגרים יסיימו את ההכשרה הבסיסית ויהיו כשירים לאמן מנהלים ועובדים בארגון מתוך שמירה על כבוד הדדי, סודיות, וראייה הוליסטית של העובד, וכל זאת למען הצעדת הארגון שלב אחד קדימה!

שיטת עבודת המדריכים
בכל כתת לימוד יהיו 2 מנחים מקצועיים, מאמנים החברים בלשכת המאמנים בישראל: המנהל האקדמי, מאמן בכיר ומדריך מאמנים מוסמך, מייסד גישת ERC לאימון, יתווה את המסלול המקצועי של הקורס, ויעביר את החומר התאורתי לצד תרגול מעשי. לצידו תדריך מאמנת ותיקה, שתעשיר את התכנים ותלווה את החניכים בזמן התרגול המעשי.
המדריכים יעבירו את התכנים והתרגולים כצוות אורגני, ובשיתוף פעולה מלא.  • צור קשר

מנחי הקורס

את המסלול הייחודי הנ"ל מעבירים מאמנים בכירים (MCIL)מטעם לשכת המאמנים בישראל וסופרוויזרים מוסמכים.

המנהל האקדמי: דודי צמח, הינו ממפתחי גישת ERC ומי שייסד את המכללה הישראלית לאימון לפני כעשור. מאמן בכיר MCIL, סופרוויזר מוסמך מטעם לשכת המאמנים בישראל ומדריך מאמנים מוסמך מטעם לשכת המאמנים בישראל, ממייסדי המכללה הישראלית לאימון להכשרת מאמנים וממפתחי גישת ERC הגישה המובילה לאימון בישראל. 
מנהלת משותפת : אורטל זיו, מאמנת אישית ועסקית מוסמכת CCIL, BA בפסיכולוגיה (האונ' הפתוחה), בוגרת מסלול אימון קו-אקטיבי במכון אדלר בליווי לימודי יסודות התאוריה הפסיכולוגית של אדלר, והשתלמה בנוסף בלימודי הגישה הרציונאלית-רגשית לאימון (ERC).

DUDY  ORTAL

איש קשר:

לפרטים ולהזמנה – אנא מלאו טופס צור קשר >>

REFLACTION

צור קשר קורסים
שם מלא: *
חובה לציין שם מלא
שם חברה / עצמאי
חובה לציין שם חברה
טלפון/סלולר *
חובה לציין טלפון
דואר אלקטרוני *
בבקשה רשום כתובת דואר אלקטרוני תקינה
בחר:
Invalid Input
נושא הקורס
רשום הערותיך
קוד אבטחהקוד אבטחה
קוד אבטחה שגוי