ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

הטריבונה רכילות עסקית 12/04/17

השבוע בטריבונה: רכילות עסקית · 12.4.17

 

בר רפאלי הגיעה להשקה החגיגית והנוצצת....כמאה דירקטוריות מהמגזר הפרטי, הגיעו ערב הפסח לאירוע ייחודי במינו -להשקת פורום הדירקטוריות המובילות במגזר הפרטי. הכנס שהתקיים באולפני אסקימו בתל אביב, הביא למשתתפות מגוון של ידע עדכני בתחומי החדשנות הדיגיטלית, והשפעתן על ניהול וניהול הסיכונים.... עשרות יזמים, מובילי אקסלרטורים ומנהלי חברות הזנק, יחד עם פירמות עו"ד ורו"ח המובילות בתחום, נפגשו בהיי סנטר וונצ'רס בחיפה, לדיון בתכנית האב לפיתוח היזמות בחיפה...Regus בישראל, החברה הגדולה בעולם להשכרת מרחבי עבודה ושירותים אדמיניסטרטיביים בהתאמה אישית...במפגש שהתקיים לאחרונה במכון הטכנולוגי - HIT, נחתם הסכם שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין HIT לבין אוניברסיטת סינקלייר מאוהיו, ארה"ב...

 

ועוד.. מופעים, תערוכות ומפגשים אישיים ...
כל מה שרציתם לדעת על מ"אחורי הקלעים של עולם העסקים", תראו במדור טריבונה של tlvtimes כאן באתר ביז-טק.

בלה דיאמנט , TLV TIMES  
*לכתבות טריבונה קודמות

 

טריבונה 12.4.17

 

1

 

אלפי אנשים הגיעו לאחרונה, לקניון עזריאלי חיפה שבניהולו של עופר שביט המנכ"ל, על מנת לראות מקרוב את בר רפאלי שהגיעה להשקה החגיגית והנוצצת של הסניף הראשון בצפון שלURBANICA   - רשת הבגדים אשר בבעלותה. ההמונים חיכו שהדוגמנית הבינלאומית תגזור את הסרט ותפתח את שערי החנות, ונהנו מהטבה ייחודית לרוכשים ביום הפתיחה. באירוע הופיעו איתי לוי שאחראי ללהיט "מסיבה בחיפה" והרכב "מטבוחה פרוג'קט" שעשו שמח בקניון. הגיעו בכירי קבוצת קניוני עזריאלי ואנשי עסקים רבים, אנשי חברה ונציגי תקשורת.

 

2

 

שר הכלכלה אלי כהן ביקר בעיר שדרות, על מנת לבחון מקרוב את מצבם של העסקים המקומיים, לנוכח הקשיים הקיימים באזור מתוקף היותה של העיר סמוכה לאזור בטחוני רגיש.את ביקורו סיים במפעל הולנדיה באזור התעשייה של העיר, המתמחה בהנדסת שינה ומייצר מזרנים, מיטות מתכוונות כרים ומוצרי שינה.לאחר שסייר עם אבי ברססט מנכ"ל הולנדיה, בקו היצור של המיטות החדשות המיועדות ליצוא לארה"ב, מצא זמן לנוח מעמל יומו ולהתנסות באחת המיטות.בתום הסיור העניק השר לאבי ברססט את האישור המיוחל להרחבת המפעל ב – 1000 מ"ר נוספים, שטח שבו יוקם מבנה חדש לאכלוס קו יצור אוטומטי של מוצרים בסטנדרטים בינלאומיים, שבו ייצרו את המוצרים לשוק האמריקאי.

 

3

 

שר התיירות ח"כ יריב לוין הדרים עד לצריף בן גוריון בשדה בוקר שבנגב, על מנת להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה למלון מטיילים "קדמא"- המלון הדרומי הראשון של הרשת, המונה כיום חמישה בתי מלון באזור הגליל. השר התכבד להטמין בסמוך לאתר הבנייה של המלון, כד חרס ובו דברי ברכה כתובים על קלף. בין המברכים ראש מ.א. רמת הנגב ערן דורון, רזי יהל יו"ר קיבוץ שדה בוקר, טל ישועה יו"ר רשת "מלונות מטיילים", בת-חן ישועה מנכ"לית הרשת, מנכ"ל חברת "גני ירושלים" יעקב מורדוך ורון פלד מיזמי הפרויקט.

 

4

 

הפסלת שולה דבי פתחה השבוע תערוכה חדשה "רגשות", ממש רגע לפני ליל הסדר בגלריה space בגן העיר.הגיעו חברים רבים ביניהם ניצב בדימוס וח"כ לשעבר משה מזרחי, שתערוכת הציורים שלו מוצגת יחד עם פסליה של דבי.בתמונה: ניצב בדימוס משה מזרחי שולה דבי ובעלה מוטי דבי (מי שכהן בעבר כמנכ"ל רשות שדות התעופה והיה סגנו ויד ימינו של בני גאון). גם יובל רבין הגיע השבוע לפתיחת ופגש במקום את עו"ד מימון פאר, יו"ר עמותת "אמני ישראל מתאגדים" שהפיקה את התערוכה. רבין ופאר היו שותפים בשנת 98' להקמת תנועת "דור שלום", שהוקמה לאחר מותו הטראגי של ראש הממשלה יצחק רבין. פאר הוביל את התנועה בבחירות המוניציפליות בקריית ביאליק, ואף זכה בשני מנדטים במועצת העיר. השניים העלו חוויות וסיפורים מהעבר, ורבין אף האיץ בפאר, שפרש בינתיים מהחיים הציבוריים, לחזור לפעילות ציבורית בעיר מגוריו.

 

5

 

שר התחבורה ישראל כץ הגיע השבוע למעונו של הרב נתנאל שריקי בנתיבות. השר התייעץ בעניין אישי עם הרב שהעניק לו ברכתו. לברכה בנושא האישי, הצטרפה ברכת הרב להצלחתם של כל הפרויקטים התחבורתיים המקודמים בימים אלה במשרד התחבורה, ובתוך כך מנהרות הרכבת הקלה בתל אביב ורכבת ישראל ברחבי הארץ.

 

6

 

משפחתו של איש העסקים הבינלאומי טדי שגיא, שהינם ידידים וותיקים של בית החולים איכילוב, ממשיכים לתרום לרווחת המאושפזים. השבוע נחנך פסל ייחודי שתרמו בכניסה למיון ילדים, וכן חולקו חבילות שי מושקעות לקראת חג הפסח לכלל הילדים המאושפזים כעת במחלקות השונות ב״דנה-דואק״. גולת הכותרת: הסיוע של המשפחה יכלול בקרוב גם חידוש של אולם הכניסה הראשי של המרכז הרפואי, שיכלול עיצוב ושיפוץ נרחב, וזאת למען אלפי המטופלים והמבקרים בשערי בית החולים מידי יום.

 

7

 

"יום המעשים הטובים" מרחיב את מעגלי עשיית הטוב גם בעולם, ומהווה יום שיא של עשייה מתמשכת לאורך כל השנה למען הזולת. השנה התקיימו ב-93 מדינות בעולם עולם 20 אלף פרויקטים, בהם היו מעורבים למעלה מ-2 וחצי מיליון בני אדם בישראל ובעולם. בין המדינות שהשתתפו השנה: ארה"ב, טאיוואן, פורטוגל, אוגנדה, ברזיל, פולין, איטליה, ספרד  ארגנטינה ועוד.אשת העסקים והפילנתרופית ויוזמת "יום מעשים טובים", שרי אריסון: "כל מה שנדרש כדי להשתתף, הוא רצון טוב ויכולת להעניק מעצמך למען האחר. המיזם הזה, שנולד לפני כ-11 שנה, חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו, ובגלל היכולת של כל אחת ואחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה". שרי אריסון, דיויד אריסון ורפי אלול התנדבו לצבוע בפנימייה לילדים בסיכון, בפורטו שבפורטוגל.

 

8

 

השבוע התקיימו צילומי הפרסומת החדשה של חברת פלאפון ,בכיכובו של הפרזנטור החדש יהודה לוי, שהעביר את כל הלילה בצילום קמפיין בזירת פשע בדרום תל אביב, אליה הגיע גם סמנכ"ל השיווק של החברה, אילן סיגל.הצילומים החלו בשעה 19:00 בערב והסתיימו ב - 7:00 הבוקר, ולצורך כך נסגר רחוב הנגב בתל אביב, שהפך בן לילה לזירת פשע הלקוחה מסט הוליוודי, אליה נדרש להגיע יהודה לוי כשוטר בכיר, בכדי לתפעל אירוע בסיכון גבוה. על סט הצילומים היה צוות של קרוב למאה איש, 60 אנשי ימ"מ ושוטרים ועוד כ- 40 אנשי צוות, עשרות ניידות משטרה ומכונית אספנות שחורה, איתה הגיע יהודה לוי לזירת הפשע. הסצנה שעסקה בדרמה משטרתית, כללה גם אחזקת כלי נשק, וכולם היו נשקים אמיתיים מסוג תבור ומיקרו תבור, ולצורך הצילומים יהודה עבר הכשרה ממאמן ירי מקצועי.

 

9

 

סטיב וסוזי לקס מארה"ב, הבעלים של חב' "טבע נאות", הגיעו למפעל "טבע נאות" בקיבוץ נאות מרדכי, ואירחו ביחד עם מנכ"ל החברה מיכאל אילוז, כ- 40 מפיצים של החברה מארה"ב, אוסטרליה, קנדה וגרמניה, לציון 70 שנה להקמת חב' "טבע נאות", והשקת קולקציית הקיץ 2018 החדשה.באירוע התארחו גם מלכת היופי היוצאת קרין עליה, ונערת ישראל היוצאת ים קספרס.

 

10

 

במלון הרודס בתל אביב התכנסו בשבוע שעבר מעל ל - 100 אדריכלים ומעצבים, כדי לקחת חלק בפרוייקטים החשובים של  2017 בתחום המטבחים.במסגרת זו, עלו לבמה ערן סייג מבעלי קבוצת סמגל, מנכ"ל חברת SAMGAL KITCHENS וכן מנהלת השיווק של סמגל נעמה רוזמן הרטל, ויחד הם הכריזו על הרישום לתחרות עיצוב המטבח הישראלי על שם אביו של ערן, גבריאל סייג ז"ל שנפטר לפני כשנה וחצי.

 

הפרוייקט הוא בשיתוף עם חברת  ARCDB וביחד הן יאתגרו אדריכלים ומעצבים לעצב את המטבח הישראלי הבא. אמר ערן כי "מטבח אשר ידע לשלב בחכמה בין דיוק, עוצמה ורגש, תוך מתן מענה אופטימלי לתכנית הנדרשת יזכה את המעצב שלו בפרסים בשווי 18,000 שקלים".

 

11

 

קרן פלג, מעצבת ובעלת מותג התכשיטים Luciana, השיקה את קולקציית התכשיטים לאביב-קיץ 2017 לנשים וגברים שתימכר ב-18 סניפים של רשת חנויות איטלי גולד מבית המשביר לצרכן. האירוע התקיים בביתה ברמת השרון בנוכחות מאיר חוזז מנכ"ל איטלי גולד, יורם אדרי מנכ"ל סמארטי אפליקציה לעסקים (לשעבר סמנכ"ל המשביר לצרכן, ניו פארם ואופיס דיפו), איש העסקים יאיר חסון ואסף דקל, בעל חברת הקוסמטיקה Promise, זמרת האופרה אפרת רותם, שירה מנור, קארן דונסקי, שרון איילון ועוד. יקב בן-חיים מרמת השרון נתן חסות לאירוע.

 

12

 

בסופ"ש האחרון נחנך הסניף החדש של רשת המשקפיים I opticבקניון איילון. לאירוע הגיעו קורין גדעון הפרזנטורית של עדשות ALCON, בועז להב סמנכ"ל השיווק של לפידות מדיקל, עידן שמואל ויניר סודאי שאירחו את ג'ני צ'ארווני, אשר חיפשה לרוני מאנה בעלה משקפי ראייה חדשות.

 

13

 

סמנכ"ל השיווק של יוניליוור ישי מנדיל, סמנכ"ל המכירות עדי רגב, מנהלת השיווק של גלידת שטראוס לורה קרן, וחנוך לופו מנהל המכירות הארצי של גלידת שטראוס, חגגו עם 200 אנשי המכירות וההפצה של החברה, את הגעת הסדרה החדשה מבית מגנום לישראל.ברוח שם המותג "מגנום דאבל", נערך ב"כליף" ביפו אירוע בסגנון קזינו: דאבל או כלום.

 

14

 

שר הכלכלה אלי כהן, ביקר לראשונה במכון הטכנולוגי כאורח הנשיא פרופ' אדוארד יעקובוב, והשתתף בכנס מיוחד של ארגון הקבלנים והבונים בחולון, שנערך במכון.השר כהן, יליד העיר חולון המתגורר בה גם כיום, נפגש במהלך ביקורו עם נשיא המכון פרופ' אדוארד יעקובוב, המנכ"ל מר שמואל גולדברג, סגן הנשיא לעניינים אקדמיים, פרופ' מוטי חרדים וכן סייר ברחבי הקמפוס, וביקר בין השאר ביריד התעסוקה שהתקיים בגלריה "ויטרינה"  ע"ש ג'וליה מזרחי בבניין הפקולטה לעיצוב, ובמעבדת הרובוטיקה. לביקור התלווה מר רוני מזרחי, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים בחולון. 

 

15

 

בשבוע שעבר התכנסו אוה מדז'יבוז' יו"ר הרשות השנייה, חה"כ טלי פלוסקוב יו"ר השדולה לנשים ועסקים, ח"כ מירב מיכאלי, העיתונאית מיקי חיימוביץ' ועוד, בחנות "אחותי – סחר הוגן"בתל אביב, כדי לעודד יזמות עסקית עצמאית ופרנסה הולמת בקרב נשים.בארוע נוצר שיח בין נשות עסקים, מנכ"ליות, ידועניות, עיתונאיות ונשים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית.הגיעו גם: מיכל דן הר אל מנכ"לית manpower, יעל אבקסיס שחקנית ובימאית, נטלי עטיה שחקנית ודוגמנית, יפעת ריטר ואורנה קרני, סמנכ"ליות AIG. תנועת "אחותי" בהובלת שולה קשת, היא עמותה העוסקת בקידום נשים מהפריפריה הכלכלית- תרבותית. בשנת 2008 איחדה תנועת "אחותי" כמה קואופרטיבים של נשים בפריפריות לכדי קואליציה, שמטרתה קידום סחר הוגן בישראל והקימה את חנות "אחותי- סחר הוגן", שהיא חנות הסחר ההוגן הראשונה שהוקמה בישראל. החנות מושתתת על תפישה כלכלית מהפכנית של מיקרו השקעה ומיקרו יזמות, ומכשירה נשים לעצמאות כלכלית ופרנסה בכבוד. החנות משווקת מוצרים אותם מכינות נשות הקואופרטיבים (אתיופיות, בדואיות, ישראליות וכו' ), כאשר כל מכירה נעשית תחת תנאי סחר הוגן, ומרבית הרווח הולך ליצרניות (בדיוק הפוך מהמדיניות המקובלת, בה המתווך עושה את הרווח העיקרי מהמכירה).חנות "אחותי – סחר הוגן" הראשית, שלמה המלך 4, תל אביב

 

16

 

כמאה דירקטוריות מהמגזר הפרטי, הגיעו ערב הפסח לאירוע ייחודי במינו -להשקת פורום הדירקטוריות המובילות במגזר הפרטי. הכנס שהתקיים באולפני אסקימו בתל אביב, הביא למשתתפות מגוון של ידע עדכני בתחומי החדשנות הדיגיטלית, והשפעתן על ניהול וניהול הסיכונים. זהו הכינוס הראשון של הפורום מתוך מטרה להעשיר את הידע המקצועי הקיים בדירקטוריונים, וכן בכדי לקדם נושאים שעל סדר היום הציבורי, בהם השוואת היקפי הנשים בדירקטוריונים בהתאם להמלצות המגזר הממשלתי.השתתפו בכנס: רו"ח יהושע הזנפרץ, נרקיס טסלר, רו"ח רגינה אונגר, עו"ד תמי רווה – יו"ר דירקטוריון חדשות 2, רו"ח איריס שטרק- שותפה מנהלת בשטרק את שטרק רואי חשבון ולשעבר יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד ודירקטורית במספר חברות, ד"ר דלית שטאובר לשעבר מנכ"לית משרד החינוך, ד"ר דליה זליקוביץ, חברת דירקטוריון הרשות השניה, עו"ד יעלה מקליס, ראש העיר יהוד, עו"ד מישל אוחיון, ד"ר איריס טרומן, רו"ח רחלי קוממי ועוד.

 

17

 

רון יריב מנכ"ל Regus בישראל, החברה הגדולה בעולם להשכרת מרחבי עבודה ושירותים אדמיניסטרטיביים בהתאמה אישית, ו-40 עובדי החברה, הרימו כוסית לכבוד חג האביב, בערב מקורי ויצירתי במיוחד שהתקיים בצ'ייסר בר בתל אביב. לערב אחד הפכו החוגגים לאמנים של ממש וציירו, כל אחד על קנבס אישי, ציורי ינשופים, הנמצאים בראש טבלת הטרנדים העיצוביים, מלאי קסם ומסתורין. בסיום סדנת אמנות בהובלתה של אפרת חפץ מ- paint date, ברך יריב את הנוכחים בברכת חג פסח שמח. את הציורים הייחודיים במינם, קיבלו העובדים כמזכרת מערב חברה מגבש ומהנה במיוחד.

 

18

 

רותם סלע ומשפחתה הגיעו לחגוג את יום הולדתו של אביה באחוזת ספא קיסר בקיסריה. האירוע כלל בראנץ' עשיר בגינת הספא, טיפולים בחמאם התורכי, כמו גם טיפולי איורוודה ואבנים חמות לאורחים.  רותם סלע קיבלה טיפול אישי צמוד ממנכ"לית הספא, יסמין מנהיים.

 

19

 

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב וגליל בראשותו של השר אריה דרעי, יזם מהלך חדשני של פעילות עבור הגיל השלישי ביישובי הפריפריה החברתית אשר נמצאים במצב סוציו אקונומי נמוך (מוגדרים כ- 1-3 לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).הפרויקט יתקיים ב- 40 יישובים.מטרת הקורסים להכשיר תושבים, בני הדור השלישי, להיות מנהיגי העתיד בקהילה בה הם חיים. הקורס הראשון נפתח למגזר הערבי, במרכז הקהילתי ומשתתפים בו 19 נציגים מיישובים ערביים ביניהם: אום אל פאחם, טייבה, כפר קאסם, ג'לג'וליה, אבו גוש, עין נקובה, ג'סר א זרקא ועוד. בפתיחה החגיגית של הקורס בעיר קלאנסווה, השתתף ראש העיר של קלאנסווה, עבד אל-בסאט סלאמה והשר אריה דרעי. לאחר חג הפסח יפתחו גם קורסים למגזר החילוני-דתי ולמגזר החרדי.

 

20

 

לקראת אירוע הפילאטיס הגדול שייערך ב5/5/17 בספורטק תל אביב, נפגשו באירוע ההכנה דליה מנטבר, כוהנת הפילאטיס של ישראל, מור פסו סמנכ"לית שיווק ואסטרטגיה דלתא ישראל, ונטע ריבקין שהדגימה ותרמה מניסיונה האישי כמתעמלת אולימפית.

 

21

 

רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת GOLF ולרי זקוטו, מנהל פעילות TOPSHOP בישראל, השיקו את החנות הראשונה של רשת האופנה הבריטית TOPSHOP בצפון, בקניון ארנה בנהריה.החנות משתרעת על שטח של כ- 400 מ"ר וממוקמת בקומה השניה של הקניון. רביב ברוקמאייר ולרי זקוטו גזרו יחדיו את הסרט בחנות החדשה, והזמינו את לקוחות הקניון ליהנות מקולקציית האופנה החדשה של המותג לעונת אביב – קיץ 2017. עוד נכחו באירוע: חגית זייד מנכ"לית קניון ארנה בנהריה, מרדכי וקנין ראש המועצה הדתית של נהריה ואורחים נוספים. לרי זקוטו, מנהל פעילות TOPSHOP בישראל, אמר היום כי חנות TOPSHOP בקניון ארנה בנהריה, הינה החנות הראשונה של הרשת בצפון. החנות עוצבה בקונספט העדכני ביותר של ארכדיה, ועומדת בקנה אחד עם חנויות דגל ברחבי העולם. העיצוב והמתקנים נשלחו מארכדיה העולמית, בעלת מותג TOPSHOP ובוצעו על ידי הצוותים המובילים בישראל, ובראשם יפתח אמיר בורר, מנהל הבינוי של קבוצת גולף.

 

22

 

מיכל צפיר הגיעה בשבוע שעבר למרכז הטיפוח Pretty woman בהרצליה.מיכל הגיעה לפרגן לחברתה לילך גנח-סלומון, אשר השיקה לאחרונה קונספט חדש של one stop shop ביוטי, אסתטיקה ואופנה תחת קורת גג אחת, ועל הדרך גם התנסתה במספר טיפולים.

 

23

 

לפני החג נערך באחוזת פולג שבתל יצחק אירוע אריזת מוצרים לפסח, שנתרמו לעמותת "בית אלמוג שילוני", והועברו לבית לחיילים בודדים במודיעין. דיירי האחוזה נרתמו למלא קופסאות בכל טוב, עם מוצרים כשרים לפסח, שנתרמו על ידיהם ועל ידי הנהלת האחוזה, וארזו אותן על מנת שיועברו לחיילים הבודדים. אורה קריב מנכ"לית אחוזת פולג ואלי לויצדק מפעילי העמותה, השתתפו בפעילות ונתנו יד באריזות המוצרים. "בית אלמוג שילוני" הוא מיזם הנצחה לאלמוג שילוני, החייל שנרצח בידי מחבל לפני כשנתיים, ומהווה את מימוש צוואתו הבלתי כתובה ועולמו והרוחני והערכי. הבית השמח במודיעין, המהווה עוגן חם ותומך לחיילים בודדים, עומד להתרחב באופן משמעותי ולשמש יתד ל- 108 חיילים בודדים.

 

24

 

עשרות יזמים, מובילי אקסלרטורים  ומנהלי חברות הזנק, יחד עם פירמות עו"ד ורו"ח המובילות בתחום, נפגשו בהיי סנטר וונצ'רס בחיפה, לדיון בתכנית האב לפיתוח היזמות בחיפה, עדכונים שוטפים ורעיונות חדשניים של חברי הפורום. את הדיון פתחה ד"ר גלית רנד מנהלת אגף תכנון אסטרטגי ומחקר בלשכת מנכ"ל העירייה, אשר הציגה מחקר שנעשה על פריסת סטארט-אפים בעיר. בהמשך הציגה המארחת, מנכ"לית היי סנטר יעל מיטלמן, את היי סנטר וונצ'רס- התפתחות מודל ההשקעה מאז הקמתה, המסלולים שפיתחה וכן הצעות ההשקעה החדשניות אשר בפתח.  לדברי מיטלמן, חיפה צריכה להיות העיר המובילה ביזמות טכנולוגית. היא הוסיפה שהיי סנטר רואה חשיבות עצומה בהרחבת אפשרויות המימון לסטארט-אפים מקומיים. על כן, בנוסף לפעילות המימון המתבצעת כיום, היי סנטר תציע בהקדם כלי מימון נוספים, אשר גם יאפשרו לתושבי העיר לקחת חלק במימון חברות הייטק לבחירתם ועל פי רצונם.

 

25

 

השף אסף גרניט יחד עם שפית רחל דבח ממסעדת 'נחמן',  בישלו וחילקו מרק חם לנוער בסיכון ב'כיכר החתולות' בירושלים. שיתוף הפעולה המיוחד בין השפים, הוא פרי יוזמתה של החטיבה לקידום נוער וצעירים בעירית ירושלים, למען קידום מרכז 'הקורה בקפה', בית קפה טיפולי המיועד לבני נוער בסיכון בגילאי 13-21 מכל שכבות האוכלוסייה, ומאפשר אלטרנטיבה לרחוב, ומרחב מוגן לבילוי, מפגשים, שיחות, סדנאות, פעילות חברתית ופגישות ייעוץ אישיות "בגובה העיניים", בכל נושא שמעניין מתבגרים. המרכז ממוקם בלב נחלת שבעה בירושלים, בסמוך למסעדת נחמן שבכיכר המוזיקה.השף גרניט, השפית דבח יחד עם ארבעה נערים מהמרכז, בישלו שלושה סירי מרק אותם חילקו לנוער בשני מוקדי בילוי במרכז העיר ירושלים, במסעדת נחמן מכרו את המרק בעלות של 15 ₪ אשר כל ההכנסות ניתרמו למרכז 'קורה בקפה'. אסף גרניט ניפגש עם הנערים במכרז, שוחח איתם וסיפר להם את סיפורו חייו האישי.

 

26

 

במפגש שהתקיים לאחרונה במכון הטכנולוגי - HIT, נחתם הסכם שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין HIT לבין אוניברסיטת סינקלייר מאוהיו, ארה"ב.ההסכם אמור למסד דרכים חדשות לשיתופי פעולה אקדמיים בין שני המוסדות: תכניות לימודים משותפות, הדרכה ומחקר יישומי אשר ייערך הן  במכון הטכנולוגי והן באוניברסיטת סינקלייר,  וכן פיתוח משותף של תחומי פעילות כולל זיהוי מקורות מימון חיצוניים, אשר יאפשרו לקדם את היכולות של כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"מ).הסכם שיתוף הפעולה הזה הינו הראשון בתחום הכטב"מ, אשר נחתם בין אוניברסיטת סינקלייר ומוסד אקדמי בינלאומי, והוא יספק הזדמנויות מגוונות לסטודנטים, מרצים ואנשי סגל, באמצעות תוכנית חילופים בדגש על כטב"מ וטכנולוגיות דומות נוספות. ד"ר רפי ברכאן, ראש הרשות למחקר, פיתוח וקשרי חוץ ב HIT וגב' דב נוריס, סגנית נשיא בכירה לפיתוח כ"א ושירותי תאגיד באוניברסיטת סינקלייר, סיכמו כי ישקיעו מאמץ משותף ביישום ההסכם ובמיצוי הפונטציאל הטמון בו.

 

27

 

ילדי הקבוצות הזוכות בגמר הטורניר הארצי של "ליגת השכונות להוגנות בספורט" שהתקיים בירושלים ביוזמת משרד התרבות והספורט, ובשיתוף החברה למתנ"סים הארצית, שיחקו במשחק ראווה מול נבחרת האמנים בכדורגל, שכללה בין היתר את דני רופ, דין מירושניקוב מ"תאג"ד" ו"פול-מון", דוגמן הצמרת יאיר מרטון, והסטנדאפיסטים אמירם טובים ובן בן ברוך. בתום הגמר העניקו שרת התרבות והספורט מירי רגב ונציגי החברה למתנ"סים הארצית, את גביע ההוגנות לקבוצות הזוכות מבין 120 קבוצות ויותר מ-1,500 ילדים שהשתתפו במשחקים בכל הארץ. במקום הראשון בטורניר זכתה קבוצת מתנ"ס נווה יוסף; ילדי קבוצת מינהל קהילתי בית הכרם בירושלים זכו במקום השני וילדי מתנ"ס טמרה בשלישי. בפרס הקבוצה ההוגנת ביותר זכו ילדי מתנ"ס מרום הגליל. הטורניר שנוסד השנה, מתקיים תחת הכותרת "ככה כן בונים שכונה"  סימן הוגנות בספורט, כשהמשחקים בטורניר מתקיימים ללא שופט, כי מחלוקות נפטרות בהידברות. המשתתפים משקפים את המגוון החברתי בישראל: יהודים, ערבים, חילונים ודתיים, וכמובן קבוצות בנים ובנות. רשימת האמנים שהשתתפו באירוע: מרטין אומנסקי, אימרי ביטון, יאיר מרטון, דין מירושניקוב, בן בן ברוך, עופר פלדמן- סמנכ"ל השיווק של קבוצת הנדל"ן "קנדה" ישראל,מן יהל ועוד.

 

28

 

מיכל קראוס מנכ"לית מועצת החלב וח"כ חיים ילין (יש עתיד), חנכו 4 רפתות חדשות ומכון חליבה במושב עידן שבערבה, בהשתתפות מאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים, אייל בלום ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, ואביתר דותן יו"ר ארגון מגדלי הבקר.

 

29

 

בשבוע שעבר נערכה הקרנה חגיגית לסלבס ועובדי מי עדן, לסרט החדש דרדסים "הכפר האבוד", לרגל השקת שישיות ספורט של מי עדן ממותגות דרדסים.מאות הגיעו להקרנה ונהינו מכיבוד כחול לבן, קבלת פנים חגיגית על השטיח הכחול, ודרדס שהסתובב בין כולם ודאג לצילומי מזכרת. גם סמנכ"ל השיווק והמכירות של מי עדן, עופר משולם לא פספס תמונה עם הדרדס.

 

30

 

יו"ר הוועד המנהל של אשכולות (פורום מרכזי סיור ותודה ישראלית), הודיע על כניסתו לתפקיד  של אדיר וישניה ,כמנכ"ל החדש של אשכולות. בתפקידו האחרון כיהן וישניה כסמנכ"ל פיתוח וניהול פרויקטים בחברת הייעוץ תארא. במסגרת זו ניהל והוביל פרויקטים ציבוריים ומשמעותיים של שורת גופים ופורומים ציבוריים, לרבות ארגונים חברתיים. בנוסף, שימש בעברו כיועץ בכיר לשר התיירות ולשר הרווחה והשירותים החברתיים ח"כ יצחק הרצוג.וישניה נשוי ללידר ואב ל 2, מוסמך תואר MA בלימודי משפט ובוגר תואר BA במדעי המדינה אסטרטגיה וביטחון לאומי, שניהם מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

יש לכם סיפור מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? צרו עמנו קשר 
זירת הבלוגים של ביז-טק 
 לחצו כאן

 

 

 

 

שתף אותי בפייסבוק  facebook