ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

הזירה השפטית - על הדרך לגירושין נכונים - עו"ד מורן סמון

 

הזירה המשפטית LOGO-LAW מאחורי הקלעים
 הנושאים החמים בזירה המשפטית, כל הפרטים כדי שתהיו מעודכנים
רוצים גם אתם שיכתבו עליכם ?
לחצו כאן


הזירה המשפטית - מאחורי הקלעים - ינואר 2017

השבוע בזירה המשפטית : על הדרך לגירושין נכונים ובריאים ועוד נושאים מעניינים נוספים תמצאו בגיליון זה .

 מערכת ביז-טק , 3/1/2017

 .

מדריך לגירושין נכונים ובריאים
עו"ד מורן סמון

MORAN

גברים אינם מודעים כראוי לבעיות העומדות מולם בהליך הגירושין, חוסר המידע במהלך התהליך יהיה בעוכריהם. מתגרשים גברים חייבים לדעת כי ברוב במקרים המשמורת עוברת כמעט אוטומטית לאם, אלא אם מדובר במקרה חריג במיוחד, וזאת גם במקרים בהם הילדים אינם קטנים מאוד, ואינם עונים לקריטריונים של חזקת הגיל הרך, המחייבת השארה של הילדים במשמורת של האם. המשמורת הניתנת לאם, שומרת על דרישה קבועה לדמי מזונות מהאב.

בשל הקושי הנפשי העצום שמעורר תהליך הגירושין, גם במקרה של תלונות שווא וגם במקרה של סכסוך קשה בין בני הזוג, עו"ד סמון ממליצה למתגרשים לשלב בטיפול המשפטי, גם מטפל משפחתי רגשי צמוד. משרדה של עו"ד סמון עובד בשיטה המשלבת טיפול במישור המשפטי והאישי-משפחתי בו זמנית: כחלק מהליווי המשפטי, מחברת עו"ד סמון את לקוחותיה עם מטפל/מטפלת משפחתיים, המאבחנים במפגש הראשון את הלקוח ואת ילדיו, ולאחר מכן הם ממשיכים לקבל ייעוץ בהתאם למצב המשפחה, וזאת בעיקר כדי לעזור בהתמודדות היום יומית, עם חייהם במציאות המשתנה בה הם נמצאים. לאחר מכן ניתנת השלמת ייעוץ טיפולי באמצעות שיחות וידאו, על מנת לבחון צרכים טיפוליים נוספים.

השיטה המשולבת הזו פותחה על ידי עו"ד סמון, כדי להשיג מספר מטרות: ראשית, לתת מענה להורה המתגרש, בהסתגלותו לתהליך הגירושין. שנית, לתת מענה לבעיות של הילדים, מתוך הבנה שהינם חלק אינטגרלי בתהליך. כשם שההורים צריכים להסתגל לרעיון הגירושין, כך גם הילדים אשר באופן טבעי מרגישים קשה עם מהלך זה שנכפה עליהם, ולחלוטין גם מהווה עבורם רעידת אדמה נפשית. מטרה שלישית הינה נטרול רעשי רקע, שכן זוגות רבים מקדישים זמן רב לאמוציות, לכעסים ולמשקעים מן העבר, דבר המקשה מאוד על ניהול הליך הגירושין.
באמצעות שילוב מערך טיפולי אישי-משפחתי בתהליך הגירושין, הלקוח מקבל למעשה מענה גם לצורך האמוציונאלי מול בן הזוג. ואזי כאשר מנטרלים את האמוציות, אפשר לגשת ולטפל בצורה מיטבית יותר בהליך הגירושין, ובכך לתת ללקוח את המענה הטוב ביותר בעבורו ובעבור המשפחה שלו.

עו"ד מורן סמון, בעלת משרד "עורכי דין מורן סמון", מתמחה בדיני משפחה וירושה, משמשת כיו"ר הועדה לטיפול בתלונות שווא בלשכת עורכי הדין, חברה בכירה בועדת המתמחים הארצית בלשכת עורכי הדין, וחברה בבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין, מחוז תל אביב ומרכז. כ"כ עו"ד סמון פעילה בכנסת, במטרה להביא לשינוי חקיקתי בתחום תלונות השווא, מקדמת מחקרים בנושא יחד עם גופים גדולים, וגם מרצה בלימודי החוץ של אוניברסיטת בר-אילן, בפני חוקרים פרטיים וקב"טים.

ליצירת קשר

.זירת הבלוגים של ביז-טק 

רוצים שיכתבו עליכם ? צרו עמנו קשר 
 לחצו כאן

 

המלצות השבוע בזירת העסקים - פורטל הספקים B2B

חברת ההדרכה  INVESTOR 360 - בראשותו של עומר רבינוביץ הינה כיום החברה המובילה לשוק...
תרגום רפואי מקצועי ממתרגם מוסמך - עברית/אנגלית/ערבית  שם...
    ניר מקובסקי, מאיץ – ACCELERATOR, מאמן אנשים ועסקים להצלחה ומצויינות. נסיון...

המלצות השבוע בזירת המרצים

הדר מידן - משווקת מרצים לארגונים
אריאל אורבוך, עו"ד יזם ומרצה , מייסד גישת השיווק האכפתי # בונוס למועדון - קורס...
שם מלא: שרית שובל - סרטוני לימוד תחומי התמחות: לימודים והדרכה טלפון/סלולר:...