ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

גלריית האמנות הבינלאומית ממוסקבה, פותחת סניף בישראל

גלריית האמנות הבינלאומית ממוסקבה, פותחת סניף בישראל

לאחר הצלחה חסרת תקדים במוסקבה, גלריית "אלטמן" פותחת את שעריה בפני אוהבי אמנות גם בישראל.

מאת : בלה דיאמנט 

 

לאחר הצלחה חסרת תקדים במוסקבה, גלריית "אלטמן" פותחת את שעריה בפני אוהבי אמנות גם בישראל.

בחודש שעבר נפתחה גלריה יוקרתית לאמנות, במקום היוקרתי ביותר בתל-אביב – רוטשילד 1 ושמה Altmans Gallery - הסניף הישראלי של Altmans Gallery, שהינה גלריית הליטוגרפיות הראשונה ברוסיה, הממוקמת בלב מוסקבה משנת 2015.

 

artgalerymichal1

 

לפתיחה החגיגית שנערכה, הגיעו אורחים רבים, אנשי תרבות ואספני אומנות: יגאל עמדי קונסול הכבוד של גורגיה בישראל ויושב ראש המועצה הישראלית לתרבות, פרופ' סימון ליצ'ין סטארטאפיסט בתחום הננו-טכנולוגיה, חברת הכנסת קסניה סבטלנה, השחקנית יבגניה דודינה, רוני ונאוה דיסנצ'יק-מנכ"ל מוזיאון נחום גוטמן, עדן הופמן משנה למנכ"ל ה. שטרן, האדיכל עגנון גרנות, האדריכל אמנון רכטר, הזמרת אילנה אביטל ועוד.

בגלריה מוצגים לתערוכה ולמכירה עשרות פרטי הדפס אותנטיים מהמאות ה-19 וה-20, כמו ליטוגרפיות של מאטיס, דאלי, שאגל, פיקאסו וורהול ושל נציגי האמנות העכשווית, וכמו כן יצירות של אמנים רוסיים מודרניים, בקרמיקה, פורצלן ופיסול.

 

artgalerymichal2

 

הגלריה הממוקמת בקומת הכניסה במגדל היוקרתי, שייכת לייגור ולקריסטינה אלטמן, אנשי אומנות המחלקים את זמנם בין ישראל לרוסיה בשנים האחרונות.

ייגור אלטמן, המייסד והבעלים של גלריית Altmans Gallery, הינו דמות ידועה ברוסיה בהיותו מנכ''ל משרד פרסום ויחסי ציבור AltCommunicationGroup. שהיא אחת מחמש החברות הגדולות ברוסיה, ובין לקוחותיה חברות רוסיות ובינלאומיות בפיננסים, בנקאות, חברות תעופה, חברות תרופות ,הבורסה של מוסקבה ועוד.

אלטמן שהינו מהדמויות המובילות בתחום המדיה הרוסית, זכה 3 פעמים להיבחר ל"איש השנה במדיה" ובשלל פרסים נוספים. הוא גם הבעלים ואחד המייסדים של תחנת הרדיו Business FM המפורסמת ברוסיה, שהינה תחנת הרדיו ראשונה והמובילה והחשובה בתחום העסקים ברוסיה ובעולם.

בספר "החוליגנים החוקים" שנכתב ברוסיה בשנת 2007 והפך לרב מכר, מוזכר ייגור אלטמן כאחד מאנשי העסקים המצליחים בכלכלה הרוסית. הספר הודפס עתה שוב במהדורה מיוחדת, לרגל עשור להוצאתו. ייגור אלטמן משמש גם כיו"ר ועדת ההיגוי של הקונגרס היהודי ברוסיה .

אלטמן הינו גם אספן יצירות אמנות מודרנית, כמו גם של מדליות ועיטורים מסוגים שונים. באוספו העצום נמצאים עיטורים, סימני דרגה ותצלומים רבים של הצבא הלבן ושל ההגירה הרוסית, וכן יצירות רבות של אמנים נונ-קונפורמיסטים ידועים משנות ה-60, כגון שטיינברג, זברייב, יאקובלב, שפינדלר, גרובמן, וולוך, אינפנטה, פריגוב, שמיאקין ואחרים.

 

artgalerymichal3

 

ייגור אלטמן שנולד בשנת 1975 גדל בין אומנים ,סופרים ומשוררים. אימו הייתה שחקנית תיאטרון ואביו החורג הוא הצייר הנודע איגור וולך – אמן האבסטרקט הרוסי. רק בשנת 1996 העניק משרד התרבות הרוסי לוולך את פרס האומן החשוב. הבנקאי והאספן השווייצרי אורס האנר הפך את יצירותיו של וולך לידועות בעולם, לאחר שבמשך שנים רבות, אסף את עבודותיו של וולך וארגן לו תערוכות ברוסיה ובשוויץ. וולך מת בשנת 2012 וכיום עבודותיו נמכרות במיליונים.

לאחר מותו של וולך, יסד ייגור אלטמן את Vulokh Creative Legacy Foundation, שנוצרה כדי לתמוך בפיתוח של פרויקטים המוקדשים לחיים ויצירה של וולך, יחד עם אספנים ובשיתוף עם המוזיאונים והגלריות הגדולים בעולם. הקרן גם מקיימת לעתים קרובות תערוכות של יצירותיו של איגור וולך.

קריסטינה אלטמן ,רעייתו והבעלים של גלריית Altmans Gallery, הינה סמנכ''לית משרד פרסום AltCommunicationGroup. יחד עם בעלה ייגור אלטמן, עבדה על מספר פרויקטים בתחום האמנות. בשנת 2011 הפיקה את תערוכת הצילום של הצלם איגור גאנז'ה "לאורך החיים", שנערכה בבית הצילום במוסקבה (כיום מוזיאון מולטימדיה ארט), והייתה מפיקת תערוכות של מארק שאגאל ויורי נורשטיין, אשר נערכו בשנת 2016 ב-Altmans Gallery. לקריסטינה גם אוסף גדול של בובות אספנות שנוצרו על ידי אמנים שונים.

הזוג אלטמן גילו את הטרנד העכשווי של אוהבי האמנות, המוכנים כיום להשקיע בליטוגרפיות מקוריות שמחירם עד 50,000 $, של האמנים הגדולים בעולם. בין האמנים שהשתמשו בטכניקת הליטוגרפיה נמצאים את מאטיס, שאגאל, פיקאסו, דאלי, סרוב, קנדינסקי, שמיאקין ורבים אחרים.

בשנים האחרונות ניכר בעולם עניין גובר ברכישת הדפסים מקוריים, לא רק ציורים מקוריים, והביקוש רק ממשיך לעלות, בראש ובראשונה בקרב מביני עניין ואספנים מנוסים, שעבורם הדפס איכותי פותח הזדמנות נדירה להפגין טעם חסר פשרות.

מהדורות הדפסים נוצרו על ידי כמעט כל האמנים הגדולים, החל מדירר, רמברנדט, שישקין, שאגאל ופיקאסו וכלה בוורהול ושמיאקין. מנעד המחירים של הדפסים מקוריים נע בסה"כ משלושת אלפים לעשרת אלפים דולר. היום 51% מהעבודות הנמכרות במכירות פומביות בינלאומיות, הן ליטוגרפיות.

 

artgalerymichal4

 

לאחר מחקר שוק, הגיע הזוג אלטמן למסקנה שהזמן בשל לפתיחת גלריה יוקרתית כזו גם בישראל, בה קיים שוק גדול של ישראלים מביני ענין, המעוניינים להתחדש ביצירות של גדולי האמנים בעולם, שהינן ליטוגרפיות, הדפסים ותצריבים, וגם בוחרים להעניק אותם כמתנות למנעד רחב של אנשים, איתם הם באים במגע.

בזכות הטכניקה הליטוגרפית, עבודות גדולי האמנים הפכו לנגישות יותר עבור אספנים בעולם כולו. שיטה זו מאפשרת למביני עניין, בעלי הגלריות ואספנים פרטיים, לא להתפשר ברמת האמנים שאת עבודותיהם הם מציגים בגלריות.

http://altmansgallery.com

 

 

יש לכם סיפור מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? צרו עמנו קשר 

ערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 
 לחצו כאן

 

 

 

 

שתף אותי בפייסבוק  facebook