ביז-טק Biz-Tec - מרכז ייעוץ, הדרכה ושיווק לעסקים
ערוץ מדיה - פורטל ספקים B2B - מכללה עסקית 

סיפורו של המטבע הווירטואלי החדש “ביטקוין”

 סיפורו של המטבע הווירטואלי החדש “ביטקוין”

בלה דיאמנט , 19/03/18

לא יכולתי להרגיש שאני פשוט לא בענינים. שהמושג “ביטקוין” חוזר על עצמו בכל מהדורת חדשות כלכלית, ואני תוהה במה מדובר. ואז הגיע לידי הספר של צביקה ברגמן, מחברם של עשרות ספרים בנושאי עסקים וכלכלה, המציג את המדריך הישראלי הראשון למטבע הווירטואלי – “ביטקוין”. החכמתי לא מעט אחרי שקראתי את הנאמר בו.

רבות מדברים על המטבע הווירטואלי החדש “ביטקוין”. מצד אחד הוא מתגלגל וצובר אוהדים ומתעשרים, ומצד שני רבים אינם מבינים כיצד הוא עובד ונרתעים מלהשתמש בו.

 

 

המטבע הווירטואלי “ביטקוין” אשר פותח ב-2008, הוא שילוב של רעיון וטכנולוגיה חדשים בעולם הכסף, השונה מהכסף המסורתי שאנו מכירים. זהו מטבע דיגיטלי חדשני שפרץ בסערה לחיים של כולנו, שנוצר והוצג על ידי אדם לא ידוע שהשתמש בכינוי סטושי נקמוטו.

ביטקוין הופך לאמצעי תשלום מקובל, ומספר הולך וגדל של חברות שונות מאפשר לשלם בעזרתו על רכישות של המוצרים או השירותים שהן מספקות. בין השאר, תוכלו להשתמש בביטקוין על מנת להזמין חדר בבית מלון באמצעות אתר הזמנת שירותי תיירות, לרכוש ריהוט באתר קניות מקוון ועוד.

 

1

 

הפופולריות הגוברת של הביטקוין ועליות השער התלולות שלו לכדו את דימיונם של משקיעים רבים שחולמים להתעשר בקלות באמצעות המסחר במטבע. השווי מרקיע השחקים של המטבע הוירטואלי הזה, ממשיך להכות את כל התחזיות ולשבור שיאים, ובשנת 2017 הוא עומד על אלפי דולרים, ורק ממשיך לעלות.

ספרו החדש של הסופר ואיש העסקים צביקה ברגמן: “ביטקוין הזדמנות בהתהוות?!”, מציג לראשונה מדריך להכרת המטבע החדש והמסקרן. הספר מכיל מידע נרחב על המטבע העתידני, החל מהכרת המושגים בתחום כדי להבין איך המטבע עובד, מהו הרעיון שעמד מאחורי הוגה המטבע, באיזה סוגי עסקאות אפשר להשתמש בו, מהן החוזקות שלו ומהם החסרונות, מהן ההערכות לגבי עתידו, מהי מדיניות השימוש בו במדינות בעולם, מה מעמדו בישראל ועוד.

המטבע הדיגיטלי שערכו עלה תוך שנים ספורות מ-5 סנט ל-20,000 דולר, עלה וירד ונסחר כעת ב-11,000 דולר, משנה את כללי המשחק. הגופים המוסדיים חוששים ממנו, היכולת להעביר כל סכום מכל נקודה בעולם לכל נקודה תוך דקות ספורות ובלי להשאיר סימנים, משנה את כל חוקים שהכרנו.

 

 

אף אחד לא יכול להגיד בוודאות איזה עתיד צפוי לביטקוין ומה הפוטנציאל הטמון בו. המטבע החדשני שינה את כל התפיסה שלנו בנוגע לכסף והכה את כל התחזיות והציפיות של מיטב המומחים והאנליסטים. גם אלה שהטילו בו ספק הבינו שמדובר בתופעה שאי אפשר להתעלם ממנה.

כשההתעניינות הציבורית במטבע הטרנדי ממשיכה לשבור שיאים, הגופים הכלכליים המוסדיים שוברים את הראש כיצד להתייחס לאיום החדש עליהם. האם מדובר במטבע אמיתי ולגיטימי שיחזיק זמן רב או שמדובר בתופעה חולפת ובבועה שתתרסק?

יותר ויותר ממשלות בוחנות רגולציה ופיקוח של הביטקוין. יפן, אוסטרליה וסין כבר הכירו במטבע הדיגיטלי שלא נלקח ברצינות בתחילת דרכו, וגם כיום לא יודעים עדיין כיצד לעכל אותו ומה יהיה עתידו.

 

2

 

ספרו של צביקה ברגמן כתוב בשפה ברורה, תמציתית גם עבור אלה שאינם מתמצאים ברזי הכלכלה, אבל סקרנים מספיק כדי לרצות להיות מעודכנים בנעשה בזירה הכלכלית הבינלאומית.

מחבר הספר צביקה ברגמן הינו איש עסקים, סופר, מרצה ומו”ל. עד היום כתב והוציא לאור עשרות ספרי עסקים וספרים על שוק ההון, וספריו תורגמו לאנגלית, לסינית ולטייואנית.

מחיר: 85 ₪. ניתן להשיגו להשיג ברשתות הספרים הידועות.

 


 

יש לכם סיפור מעניין ? רוצים שיכתבו עליכם ?

בערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 
 
 לחצו כאן

 

שתף אותי בפייסבוק  facebook

המלצות השבוע בזירת העסקים - פורטל הספקים B2B

ניהול קניין רוחני, פיתוח פרוטופוליו פטנטים, ייעוץ אסטרטגי  שם...
חברת "ברק גדעון בע"מ" הינה חברת ניקיון בעלת 30 שנות ניסיון אשר מציעה קשת רחבה של...
ענת אגאי - מאמנת אשית להעצמה נשית‏  אם את נמצאת בצומת דרכים בחיים? חייבת...