ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

החגיגה הברזילאית של “דונה פלור נשואה לשניים”

החגיגה הברזילאית של “דונה פלור נשואה לשניים”

בלה דיאמנט , 28/03/18

לאוהבי התרבות והמנטליות הברזילאית והכל כך ייצרית, ההצגה של תיאטרון באר שבע “דונה פלור נשואה לשניים”, הינה חגיגה אמיתית.

ב-1976 עובד ספרו של הסופר הברזילאי הנודע ז’ורז’ אמאדו “דונה פלור ושני בעליה”, לסרט. סוניה בראגה, היתה אז שחקנית צעירה שביצעה בעיקר תפקידים קטנים בסדרות טלוויזיה, והיא זו שקיבלה את התפקיד הראשי. מאוחר יותר בתחילת שנות ה-80, הוא פרץ שוב למסכים, והפך להיות לאחד הסרטים הידועים בעולם מאז.

 

 

1

 

הסופר ז’ורז’ אמאדוּ נולד ב-1912 בדרום מדינת באהייה. משחר נעוריו היה מעורה בחיי החברה והתרבות בארצו והרבה לנדוד בתוכה ומחוצה לה. חלק מהמסעות ערך מרצון, וחלקם מאונס, בימים שנרדף בגלל דעותיו הפוליטיות. ספרו הראשון יצא לאור ב-1931, ומאז הוא הולך מחיל אל חיל. ספריו מתורגמים לכשלושים שפות, ומעובדים לסרטים, למחזות ולתסכיתים.

באמצעות הסיפור שלו על דונה פלור ושני בעליה, הוא מצייר תמונה ססגונית ומרהיבת עין של בירת באהייה ותושביה: ערכי הבורגנות מזה ופריקת עול ונהנתנות מזה, ובתווך אישה פשוטה המבקשת מרגוע לרוחה וסיפוק לגופה. הקרנבל ומקצביו מזה והפולחן האפרו-ברזילאי מזה, ובין זה לזה חיי השיגרה האפורים. מציאות והיסטוריה מזה, ואגדות-עם ודמיון פורה מזה, וסיפור אחר סיפור נשזרים זה בזה ומנציחים בחיבה ובחיוך את עירו האהובה של המחבר.

“דונה פלור נשואה לשניים” הינה דרמה קומית חושנית ומטורפת, מאת יואב שוטן ועירד רובינשטיין, ובבימויו של עירד רובינשטיין.

 

3

 

ואדיניו בעלה הראשון של דונה פלור, נופל ומת באמצע חגיגות הקרנבל. האלמנה הצעירה נשרפת מגעגועים לאהובה, שאמנם מירר את חייה בבגידות, בהימורים ובשתייה, אך גם מילא אותם בתשוקה ובאנרגיה. לשמחתה של פלור, ד”ר תיאודורו מבקש את ידה. היא מקווה לפתוח דף חדש עם הרוקח הנכבד, שהוא מופת של הגינות, שמרנות ויציבות, ההפך המוחלט מואדיניו.

פלור צועדת עם בעלה השני לעבר חיים נוחים, שלווים אבל קצת משעממים. פתאום צצים הזיכרונות הבעל המת, שהינם מלאי תשוקה, ופלור נאבקת כדי לשמור על השלווה ועל השקט הנפשי. היצרים מתחילים להשתולל, והיא נאלצת לבחור בין הכוחות שמתנגשים בה.

 

 

ז’ורז’ אמאדו גדול סופרי ברזיל משרטט בהומור וברגישות סיפור של אהבה ותשוקה, ריחות ותבלינים, צלילים וצבעים, מציאות ודמיון, השזורים בנופיה של סלבדור דה באהייה בברזיל, מקום שמעשי כשפים מתרחשים בו בלי הרף ולא מדהימים איש.
משחק מעולה נותנים על הבמה צוות שחקנים מוכשר הכולל את רעות אלוש, רועי אסף, מולי שולמן, אוולין הגואל, אדוה עדני, מעיין תורג’מן, אורן כהן/רון ביטרמן , אור אדרי, תמר לוין, ענבר דנון, בן צ’רי ותמר מלאכי.

העיבוד הצבעוני, התפאורה המרשימה, כמו גם עיצוב התלבושות, המוזיקה הקצבית, התאורה הייחודית ועיצוב התנועה – אכן יוצרים חגיגה צבעונית בסגנון ברזילאי שאינה משאירה אף אחד אדיש בקהל.

 

4

 

  

יש לכם סיפור מעניין ? רוצים שיכתבו עליכם ?

בערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 
 
 לחצו כאן

 

שתף אותי בפייסבוק  facebook