ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

מגזין טכנולוגיה - אוקטובר 2018

מגזין טכנולוגיה -  לחודש אוקטובר  2018

כל  החדשות , אירועים , מינויים , חידושים ,השקות ועוד... 

 

יש לכם סיפור מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? 
ערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק לחצו כאן

 

 מרדכי שלו- מנכ״ל xsCtrl עם שר הכלכלה אלי כהן

מערכת ביז-טק , 29/10/18

SHALEV

השבוע נפגש מרדכי שלו- מנכ״ל xsCtrl, עם שר הכלכלה, ח״כ אלי כהן, על מנת להציג לו את אישור הפטנט שקיבלה החברה. הפטנט ניתן בזכות  המצאת  מערכת טכנולוגית  חדשנית  המאפשרת שליטה בכניסה לבניינים , אצטדיונים ולהופעות באמצעות הסלולאר כאשר אין צורך בכרטיסים מפלסטיק או נייר.

בנוסף, מסוגלת המערכת להתאים עצמה לסביבות עבודה שונות ובין יכולותיה לבצע תשלום על מזון, לקבל עדכונים הקשורים באזור אליו מגיעים- כמו עדכוני שעות, כניסה משער מסוים ועוד

 

 

מרכז הפיתוח של SAP באירוע ההשקה של מרכז פרס לשלום ולחדשנות 

28/10/18

 SAP

 בתמונה : אורנה קליינמן מנכ"לית מעבדות SAP בישראל עם חמי פרס ויוני פרס (צילום איציק בירן)

מרכז הפיתוח של SAP והמנכ"לית אורנה קליינמן זכו לתשומת לב באירוע השקת מרכז פרס לשלום וחדשנות בסוף השבוע האחרון, לא רק כיוון שמרכז הפיתוח של SAP הוא מנותני החסות למרכז החדשנות, אלא גם היותה של קליינמן אחת מדמויות המפתח בתעשיית ההייטק הישראלית. קליינמן: "אין ספק שהשותפות שלנו עם מרכז פרס היא הדבר הנכון לקידום עתיד טכנולוגי טוב יותר והמשך טבעי לחזונה של החברה, הדוגל בשיפור חייהם של בני אדם ברחבי העולם". במהלך האירוע פגשה קליינמן את ג'ק מא, מייסד ויו''ר עליבאבא ונואם מרכזי באירוע. השניים שוחחו על שיתוף הפעולה שהוכרז לאחרונה בין החברות, אשר חלקים נרחבים ממנו מפותחים במרכז הפיתוח של SAP בישראל.

"אימוץ טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה יביא להגדלת הפריון"
מיכל פינק, משרד הכלכלה והתעשייה: 11/10/2018

MICHAL.FINK

מיכל פינק, משרד הכלכלה ( צילום: ניב קנטור)

פינק הציגה במסגרת כנס "תעשיה 4.0 כאן ועכשיו" תכנית שגיבשו הממשלה והתעשייה, להטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה הישראלית. פינק דיברה בחמישי האחרון (11/10) בכנס INDUSTRY 4.0 במתחם האירועים לאגו בראשון לציון. את הכנס, בו השתתפו מאות מקצוענים מהתחום, הנחו אילן אלתר, מנכ''ל אלתרנט ויו''ר ועדת התכנים של הכנס, ויהודה קונפורטס, עורך ראשי "אנשים ומחשבים".

התכנית, פירטה פינק, "מתייחסת לחמישה מישורים בהם נדרשת מעורבות הממשלה: פיתוח תשתיות לאומיות, עיבוי שירותי הייעוץ והליווי הניתנים למפעלים, פיתוח תכניות מתאימות להשקעות, הגדלת הזמינות של הון אנושי מיומן לתעשייה - ומיתוג מחדש של התעשייה המסורתית". היא ציינה כי "בימים אלה המשרד עמל על הקמת מכון לאומי לייצור מתקדם, שיספק שירותי תמיכה ליווי ופיתוח טכנולוגי - לתעשייה הישראלית מוטת הייצור". לדברי פינק, "המכון יביא לחיבור בין הגופים השונים הפועלים בתחום – האקדמיה, חברות ההזנק והתעשייה המייצרת. המכון יהיה שחקן מפתח בשדרוג התעשייה הישראלית והפיכתה לחכמה, מתקדמת ותחרותית". "מיצוי ההזדמנויות הללו", סיכמה פינק, "צפוי להיות בעל משמעויות כלכליות משמעותיות למשק הישראלי. הוא יביא להגדלת התוצר הלאומי, לעלייה בפריון העבודה ולהרחבת האפשרויות לתעסוקה איכותית בישראל".

 

 

פרופ' אדריאן שטרן – עמית כבוד באגודת האופטיקה הבינלאומית

28/10/18

פרופ' אדריאן שטרן מהיחידה להנדסת אלקטרואופטיקה ופוטוניקה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב  הוכר כעמית כבוד באגודת האופטיקה הבינלאומית (OSA). חברות מסוג זה היא אקסקלוסיבית ורק פחות מ-10% מהחברים באגודה אשר פעלו וקידמו את מדע האופטיקה והפוטוניקה באופן משמעותי הראוי להערכה, נבחרים להתכבד בה.

"אדריאן נבחר בגין עבודתו החלוצית ביישום תורת החישה הדחוסה אופטית, ועל תרומה משמעותית בתחום רכישת התמונה התלת-ממדית וויזואליזציה" כך לפי כתב ההנמקה.

אדריאן סיים בהצלחה את שלושת התארים שלו באוניברסיטת בן-גוריון ואת הפוסט-דוקטורט באוניברסיטת קונטיקט. כיום הוא ראש היחידה להנדסת אלקטרואופטיקה ופוטוניקה המאפשרת לימודים לתארים מתקדמים. בין תחומי המחקר שלו: חישה אופטית חישובית, דימות תלת-ממד, הולוגרפיה דיגיטלית והצפנת תמונה. בנוסף לחברותו ב-OSA, הוא עמית כבוד באגודה הבינלאומית לאופטיקה ולפוטוניקה (SPIE).

פרופ' אדריאן שטרן | צילום: ביתי

http://imagelibrary.bgu.ac.il/pf.tlx/XWX1bXQV6Ln

 

היחידה להנדסת אלקטרואופטיקה ופוטוניקה

פעילות המחקר והפיתוח בתחומי האלקטרואופטיקה והפוטוניקה התגברה בשנים האחרונות עם צמיחת הטכנולוגיות על מגוון רחב של צרכי החיים – מתקשורת, דימות וצילום לצרכי תעשייתיים וביתיים, המשך במערכות חישה מרחוק וכלה ביישומים אופטיים רפואיים. טכנולוגיות אלה מהוות חלק מפעילות הפיתוח בתעשייה בארץ ובעולם. אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מציעה תארים מתקדמים בתחום והיא פתוחה לבוגרי הפקולטה למדעי ההנדסה או הטבע. ביחידה ניתן להתמחות בתחומים רבים וביניהם: מערכות דימות ועיבוד תמונה, אופטיקה ביו-רפואית, אופטיקה קוונטית, ננו-פוטוניקה, תקשורת אופטית, התקנים אופטו-אלקטרוניים וכדומה.

אגודת האופטיקה (The Optical Society)

הוקמה בשנת 1916 בשם Optical Society of America (OSA) והיא הארגון המוביל בתחומי האופטיקה והפוטוניקה שמטרתה לקדם את המדע והטכנולוגיה. קהילה זו מאגדת חוקרים, מהנדסים, יזמים ועוד מכל רחבי העולם. הקהילה מספקת מידע איכותי ומעורר השראה בנוגע להישגים במחקר אודות האופטיקה, דרך פרסומים, פגישות ותכניות חברים המתקיימות באופן קבוע. מאז שהאגודה הוקמה, 37 מחבריה זכו בפרס נובל.

 

 

תעשיה חכמה – כאן ועכשיו! 
מנכ"ל התאחדות התעשיינים רובי גינל בכנס INDUSTRY 4.0, 11/10/2018

 RUBI.GINAL

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל, (11/10) בכנס המרכזי של מגזר הייצור הישראלי :
"התאחדות התעשיינים שמה לה למטרה להוביל ולקדם את המהפכה התעשייתית הרביעית בקרב התעשייה הישראלית. המהפכה יצרה פער טכנולוגי, שיש לצמצם, ולשם כך יצרנו מספר כלים יישומיים, בהם תכנית אקסלרטור וקורסים שמאפשרים הטמעת חדשנות ויצירת מערך ייצור מתקדם. אנו מאמינים כי בשנים הקרובות תעשיות רבות ישודרגו ויאפשרו חדשנות בייצור, רובוטיקה מתקדמת ויכולות אנליטיקה על נתונים, שלא היו קיימים בעבר. כל אלו יובילו לעלייה בתפוקה, עלייה בייצור ועלייה בכושר התחרותיות של התעשייה הישראלית אל מול השווקים הבינלאומיים".

 

  

 

 טיפלתי נכנסה לרשימת החברות המובילות במדד התרבות הארגונית 2018

 10/10/18

Tipalti-chen-amit

 חן עמית, מייסד משותף ומנכ״ל Tipalti

מגזין היזמות והעסקים הגלובלי Entrepreneur צירף את חברת הפינטק הישראלית Tipalti, ספקית גלובלית של פלטפורמה לאוטומציה של ניהול ספקים ותשלומים, לרשימה היוקרתית של החברות המובילות במדד התרבות הארגונית לשנת 2018. הבחירה מסתמכת על סקרים הכוללים מדדים שונים בהם הטבות לעובדים, שכר, הדרכות, ניהול, חיבור בין הנהלה לעובדים ויעילות. Tipalti מוקמה במקום ה-34 מתוך 150 חברות שנבחרו, על בסיס ״התרבות הארגונית יוצאת הדופן, שמניעה מחויבות עמוקה וחיבור יוצא דופן של העובדים למקום עבודתם, נתונים הבאים לידי ביטוי ישיר בהצלחתה של החברה״. למגזין Entrepreneur יש כיום מעל שלושה מיליון קוראים בחודש ומעל 13 מיליון עוקבים ברשתות החברתיות והוא נחשב למקור מידע יומיומי וכלי עבודה מרכזי בידי מקבלי החלטות, אנשי עסקים ויזמים.
״תרבות ארגונית מוצלחת אינה קורית בטעות״, אומר ג׳ייסון פייפר, עורך מגזין Entrepreneur. ״הרשימה שלנו מורכבת השנה מחברות ש׳עושות את זה נכון׳ ויכולות לשמש כמודל השראה לכלל השוק״.
״שמירה על תרבות ארגונית מנצחת לאורך זמן היא משימה מאתגרת, במיוחד לאור העובדה שאנו גדלים בכמאתיים אחוז מדי שנה״, אמר חן עמית, מייסד משותף ומנכ״ל Tipalti. ״אני גאה בצוות העובדים שלנו שהתגייס כולו למשימת שינוי השוק העולמי של תשלומי הספקים. מדי יום הם מסייעים לעוד ועוד חברות המתמודדות עם הנטל הכרוך בטיפול בתשלומים ובחשבוניות ידניות, תוך שמירה על גאוות יחידה ייחודית ומגובשת״.
Tipalti חצתה לא מכבר את רף חמישה מיליארד הדולרים בהיקף העברות הכספים השנתי. מספר הספקים הגלובליים העובדים באמצעות הפתרונות של החברה עולה כיום על שלושה מיליון. החברה אף נבחרה באחרונה לרשימת ה-Inc. 5000 היוקרתית.

אודות Tipalti
Tipalti הוא הפתרון היחיד הקיים היום לאוטומציה של תשלומי ספקים ברמה הגלובלית, פתרון המאפשר לייעל את כל שלבי העבודה של התשלומים בפלטפורמה מקיפה אחת בענן. Tipalti מאפשרת למערך הפיננסי בחברות מובילות, ובכלל זה אמזון, רוקו, גו-פרו וטוויטר לנהל את כל פעילות ה-AP הגלובלית ואת תשלומי הספקים שלהם. הפתרון מבסס נוהלי עבודה פרואקטיביים הנותנים מענה רחב היקף לתקנים ולרגולציות לאורך כל תהליך התשלום כולל בדיקה של ספקים חדשים וקליטה שלהם, ציות לתקנות מיסוי ורגולציה, עיבוד חשבוניות אוטומטי, ביצוע תשלומים מקומיים וגלובליים, פירעונות מוקדמים, זיהוי הונאות ומניעה שלהן, ניהול התקשורת מול הספקים בנוגע לסטטוס התשלום, לניהול התאמות תשלומים ולהפקת דוחות.

 

 

 

    

 

 

 

יש לכם סיפור מעניין ? רוצים שיכתבו עליכם ?

בערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 
 
 לחצו כאן

 

שתף אותי בפייסבוק  facebook