ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

קו ביגוד פמיניסטי לילדות

קו ביגוד פמיניסטי לילדות

בלה דיאמנט , 22/04/19

 

 

עידית אלוני (39) הינה במקצועה עורכת סרטים. ואז יום אחד החליטה שהגיע הרגע לעשות מהפך בחייה. לפני חמש וחצי שנים, כשנולדה בתה אנה, היא הבינה שהשעות הארוכות בתחום, לא מתאימות לה יותר, וגם התכנים כבר ממש לא דיברו אליה. לקח לה עוד שלוש שנים, לפני שהחליטה לעזוב את מקצוע העריכה, ולמצוא את מה שהיא באמת רוצה לעשות.

 

1

 

אומרת עידית: “זה קרה דווקא כשהגעתי לשיא המקצועי בקריירה שלי: הקרנה בפסטיבל ברלין של סרט דוקומנטרי שערכתי: ‘קפה נגלר’. חיפשתי דרך חדשה, ורציתי לעשות משהו עם משמעות עמוקה בשבילי, ובתחילת 2017 הקמתי את MissAnnette “. וכך הפכה עידית אלוני למעצבת ולבעלים של MissAnnette, חברה אופנה פמיניסטית לילדות.

 

2

 

המותג נקרא על שם השחיינית האוסטרלית אנט קלרמן, שהותירה את חותמה על העולם בתחילת המאה הקודמת, בכך שהייתה האישה הראשונה שהשתתפה בתחרות שחייה עם בגד ים שלם. באותו המעמד, היא נעצרה על ידי הרשויות בגין התערטלות במקום ציבורי. עד אז היה מצופה מנשים להתחרות כשהן לובשות שמלה מסורבלת, בשילוב מכנסיים.

כמידי שנה בוחרת “מיס אנט” להתחבר לנשים משפיעות ומלאות השראה, כשהיא בונה את קולקציית בגדי הים לילדות שלה. אם בעונות שעברו בחרה לקרוא לדגמים השונים על שמותיהן של אייקונים פמיניסטיים (לינה דנהאם, גלוריה סטיינהיים, קוקו שאנל, עירד מרציאנו צייגר, גל אמת ועוד), העונה הגיעה ההשראה לקולקציה מהאמנית והציירת הישראלית אמריקאית פמלה לוי, שהפמיניזם היה שזור ביצירותיה בשנים שבהן זה היה פחות מקובל.

 

3

 

“ההתחלה הייתה לא פשוטה”, היא מספרת, “לא היה לי מושג בתעשיית האופנה, ומצאתי את עצמי מתמודדת עם עולם מושגים חדש לחלוטין. לא ידעתי איפה להתחיל: ספקים, מתפרות, גזרות וכל זאת על מנת לנסות להקים עסק שדוגל בייצור מקומי, ומייצר מוצר איכותי במחירים הוגנים לאימהות. החברה החדשה שניהלתי, גרמה לי להתנהל בדינמיקה שונה. פתאום כבר לא ישבתי מול מחשב כל היום, ופתאום לא ערכתי סרטים על חיים של אחרים, ופשוט התחלתי לנסות לשנות את החיים של עצמי”.

גולת הכותרת מבחינתה של עידית הם ההדפסים במרכז בגדי הים: משפטים עם מסרים מעצימים לילדות, שמטרתם בעיקר להכניס מודעות ושיח פתוח בין אימהות לבנות, על הערכים הפמיניסטים, ולתת הזדמנות לילדות לבחור לעצמן את הדרך שלהן בעתיד.

 

4

 

היום כבר אפשר למצוא במיס אנט, מלבד בגדי ים, גם שמלות וחולצות לבנות ולבנים. אומרת עידית: “השנה החלטתי שהגיע הזמן לעצב לנשים. הניסיון שצברתי לאורך השנתיים הראשונות, והתגובות המעולות שקיבלתי מהלקוחות, גרמו לי להתפתח לכיוון הזה”.

 

5

 

הקולקציה החדשה כוללת 10 דגמים בגזרות שונות, בגדי ים שלמים, בגדי ים שלמים עם שרוולים ארוכים, וחולצות בגד ים להגנה מושלמת מהשמש. על כל הדגמים מודפסים הסלוגנים הבועטים של MissAnnette, כשהרעיון המרכזי המוביל את העונה הוא המשפט: The future is equal. רעיון זה מיישר קו עם התפיסה החברתית הרווחת בשנים האחרונות, של איחוד מאבקים: פמיניזם לא מדבר רק על שוויון לנשים, אלא שוויון לכולם.

כחלק מתהליך ההתרחבות של המותג, בקיץ 2019 תוכלו למצוא באתר החברה גם שמלות, חולצות וגופיות לילדות.

 

6

המעצבת עידית אלוני

 

כל בגדי הים של MissAnnette תפורים ומודפסים בישראל בעבודת יד, עם הרבה תשומת לב לפרטים הקטנים, במידות 4-16. והבדים הינם עם מסנני קרינה UPF+50 להגנה מהשמש.טווח מחירים: 150-200 שקל; להשיג באתר missannette.co.il ובטלפון 050-7330885.

 

  


 

יש לכם סיפור מעניין ? רוצים שיכתבו עליכם ?

בערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 
 
 לחצו כאן

 

שתף אותי בפייסבוק  facebook