ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

קורסים ללימוד אנגלית ושפות אחרות לפי שיאן גינס בזיכרון

קורסים ללימוד אנגלית ושפות אחרות לפי שיאן גינס בזיכרון

ללמוד אנגלית מדוברת או עסקית זה לא משהו שצריך לגזול יותר מדי זמן. עסקים רבים מצפים מצוות העובדים לשלוט באנגלית עסקית או ברמה מדוברת גבוהה אבל לא תמיד לאלה יש את הזמן או הביטחון הנדרשים. לכן מומלץ לייעל את התהליך ולוודא שהלימוד נעשה באופן אפקטיבי.

ERAN-CATZ.TED

ערן כץ – שיאן גינס בזיכרון

איך אפשר ללמוד אנגלית לפי טכניקות זיכרון?

בשוק הגלובלי של ימינו שליטה באנגלית היא המפתח להצלחה. אבל מה עושים כשלא מצליחים לשלוף את המילה או המשפט למרות שכשמישהו אחר מדבר אנחנו מבינים? בשביל זה פיתחנו את שיטת  MemoReach  ללימודי שפות ביחד עם ערן כץ – שיאן גינס בזיכרון.

הטכניקות שערן מציע בספריו "סוד הזיכרון המצוין" וכן "חמש מתנות למוח" מציעות דרך קיצור להטמעה של ידע בראש. כולנו שמענו שצריך דמיון מפותח ויצירתיות כדי ללמוד אנגלית מהר. הבעיה היא שאנחנו בדרך כלל לא יודעים איך לפתח את היכולת לזכור בעצמנו.

ישנן מספר טכניקות זיכרון שמתאימות ללימוד קורס אנגלית, אבל בשביל להכיר אותן, צריך להבין קודם איזה סוג קלט אנחנו מפעילים. מבדק זיכרון וסגנונות לימוד מאפשר להבין את סוג הקלט שלנו וכתוצאה מזה – באיזה סוג של טכניקות זיכרון כדאי לנו להשתמש.

למשל, שיטת הדמות המגשרת, מתאימה לאנשים שהם שמיעתיים יותר. זאת משום שכך הם יכולים לזכור את הצלילים שיש להפיק בעת השימוש במילה. באמצעות כל שלבי הטכניקות אנחנו למעשה מטמיעים מנמוניקה – כלומר עוגן זיכרון שעוזר לנו להיזכר במשפט או במילה המקושרת.

לעומת זאת, אנשים קינסתטיים יהנו יותר משיטת החדר הרומאי, שכן פה הדגש הוא על הפעולות שמתרחשות. בשונה מהם, אנשים בעלי סוג קלט ויזואלי, יוכלו להיעזר בדימוי שנעשה על ידי שיטת הכותרות בלימוד ספרדית למשל. בכל אחת מהטכניקות הללו יש עקרונות שצריך לעקוב אחריהם כדי להצליח לזכור את המילים שנעלמות לנו.

 

 

בית ספר לאנגלית מדוברת (ואיך הוא צריך להיראות)

כולנו זוכרים שבבית הספר אנגלית הייתה בעיקר כתובה – על הלוח או בספר. בשונה משפת האם שלנו, שאותה למדנו מתהליך טבעי של דיבור והבנה, קרי ניסוי וטעייה – את האנגלית של בית הספר אנחנו פשוט היינו צריכים לשנן. בית ספר לאנגלית צריך לבדוק קודם כל איזה סוגי קלטים יש לתלמידים לפני שהוא פשוט שופך עליהם חומר.

חוקי הדקדוק וכל הזמנים, התחביר הלא הגיוני וכל צורות ההגייה של השפה – היו משעממים ומעייפים. הסיבה היא שפעם חשבו שככה צריך ללמוד אנגלית ושפות אחרות. היום ידוע שכדי להגיע מהר יותר לשליטה בשפה זרה – צריך קודם כל לדבר ולהתנסות. אחר כך אפשר להתקדם לדקדוק, איות וכדומה.

אם בבית הספר היסודי (ועד חט"ב או תיכון) היינו משקיעים לפחות שעה בשבוע בהתנסות מעשית בדיבור – היינו מבינים אנגלית ושפות אחרות הרבה יותר מהר. זאת משום שבשיעורי שפות – אנגלית, צרפתית וערבית של בית הספר אנחנו לומדים בצורה מלאכותית.

ברגע שמוסיפים את עיבוד על ידי דיבור, שגם מפחית את החשש לטעות – הכול כבר נראה ונשמע אחרת. לכן בקורס ללימוד אנגלית (ושפות אחרות) בניו סקול אנחנו עושים את זה אחרת. הקורסים שלנו כוללים סימולציות ריאליסטיות מחיי היומיום כדי להכין טוב יותר את חברי הקהילה לתרחישים מציאותיים.

 

ENGLISH-ROMPEER

ניו סקול – בית ספר לאנגלית ושפות נוספות

להגשים את החלום ולזכור אנגלית או שפות אחרות

את שפת האם שלנו פשוט חיינו – צברנו זיכרונות שבתוכם היו מילים שלמדנו. המשמעות והפירוש של המילים הצטברו אצלנו לפי הסיטואציות שאותן חווינו. בניגוד לכך, בכיתה של 30 תלמידים קשה לעודד פיתוח של מיומנויות דיבור, בייחוד כשהכול נראה כמו נטל אחד גדול.

הנה כי כן, אם ננסה ללמוד מילה באנגלית או בכל שפה אחרת בלי לייצר לה הקשרים שנצרבים לזיכרון – יהיה לנו הרבה יותר קשה. כולנו יודעים איך זה מרגיש כששמעת מילה מסוימת המון פעמים והבנת את הפירוש שלה גם, אבל היא בכל זאת פשוט לא נקלטת.

בשביל לצאת מהמעגל המעצבן הזה, רצוי לשלב טכניקות יעילות להטמעה בזיכרון, כמו אלו שרשומות לעיל. בסופו של דבר יש לנו שטח אחסון עצום במוח, הבעיה היא שאנחנו לא תמיד יודעים איך להשתמש בו. מבחינה מדעית יש לנו יכולת ללמוד עשרות שפות.

הקושי עולה דווקא בחסמים הפסיכולוגיים ובתעדוף המשתנה של לוח הזמנים הצפוף על פני לימוד של אנגלית ושפות נוספות. בשעה שהחשיבות של שיפור האנגלית או לימוד של שפות אחרות היא ברורה, השאלה שעולה היא האם המחויבות והאמונה שלך יאפשרו לך להתגבר על המכשולים הטכניים שעומדים בדרך.

כל מה שצריך בשביל להצליח ולהגשים את החלום זה לעשות את הצעד ולפנות עשרים דקות ביום לתרגול. אם זה מתאפשר לך, ניו סקול מזמינים אותך למבדק זיכרון חינם כדי להבין איך הכי נכון לך להתקדם לעבר השליטה באנגלית ושפות זרות אחרות.

גם לך יש זיכרון לשפות – אנחנו יודעים איך להגיע אליו. לפרטים נוספים על קורסי השפות של ניו סקול – צרו קשר.