ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

בשורה גדולה לעסקים הקטנים והבינוניים: חוק שוטף פלוס 30 אושר סופית

בשורה גדולה לעסקים הקטנים והבינוניים: חוק שוטף פלוס 30 אושר סופית

החוק, המגביל את התקופה המירבית להעברת תשלום מגופים ציבוריים לספקים, עבר בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים ■ יוזם החוק ח"כ פולקמן: "הרבה ניסו, אנחנו הצלחנו והזוכים העיקריים הם העסקים הקטנים והבינוניים שהם הכתר של הכלכלה הישראלית כולה"

 

 

חוק מוסר תשלומים, הידוע גם בכינויו - חוק שוטף 30, עבר אתמול (ב') בקריאה שנייה ושלישית בכנסת ונכנס לספר החוקים. החוק נועד לשפר את מוסר התשלומים של הממשלה ולהיטיב עם ציבור העצמאים, על ידי  הגדרת פרק זמן מקסימלי, וקצר יחסית, במהלכו ניתן להעביר תשלומים לספקים. התקנה החדשה תיכנסת לתוקף בתוך ארבעה חודשים.

 

 

החוק קובע כי בכל מה שקשור למדינה, קרי - משרדי הממשלה וכל הגופים המתוקצבים, כולל החברות הממשלתיות, יבוטל המושג "שוטף פלוס". מעתה יוגבל מועד התשלום לטווח זמנים של עד 45 יום מרגע קבלת החשבונית על ידי הגוף המשלם. עם זאת, נקבע כי שר האוצר יוכל לבקש אישור ממשרד הכלכלה להחרגה של גוף כזה או אחר מהדרישה.

מוסדות השלטון המקומי יחויבו לשלם בתוך פרק זמן קצר אף יותר- 30 יום ממועד קבלת החשבונית (שוטף + 30).

 לקבלנים תשלם המדינה בשוטף + 70 יום והרשויות המקומיות בשוטף + 80 יום, אולם בפרויקטים הממומנים על ידי גורם חיצוני כמו מפעל הפיס, ישולם החלק הממומן בתוך 10 ימים מרגע קבלת המימון מהגוף החיצוני על ידי הגוף הציבורי המשלם.