ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

כנס "ננו טק-ישראל 2021" - הננו-טכנולוגיה מתגייסת להילחם בקורונה

ביז-טק - ערוץ המדיה לעסקים 
מגזין דיגיטלי לעסקים וצרכנות 

כל מה שקורה מאחורי הקלעים של עולם העסקים 

אם גם לכם יש סיפור עסקי מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? לחצו כאן

44

 

INDEX BIZTEC 

מאת: בלה דיאמנט

TAVIM

 

 


כנס "ננו טק-ישראל 2021" - הננו-טכנולוגיה מתגייסת להילחם בקורונה

בלה דיאמנט , 9/9/2021

 

כנס "ננו טק-ישראל 2021" אשר יתקיים בין התאריכים 4-6 באוקטובר בבנייני האומה בירושלים, יציג פיתוחים חדשניים למלחמה בנגיף הקורונה, בין היתר חיסון דרך העור, אשר אפקטיבי פי 5 מחיסון בשריר כנהוג כיום, ומערכת אקטיבית מהפכנית לאוויר נקי מווירוסים המבוססת על ננו חומרים מפחמן.
בכנס צפויים להשתתף כ-1200 אנשי טכנולוגיה מחקר ופיתוח, גורמי אקדמיה, מדענים וחוקרים מרחבי העולם, שלא נתנו לקורונה לעצור אותם וחלקם ישתתפו בכנס באופן מקוון.

 

NANO3

 

בין הפיתוחים שיוצגו בכנס, ואשר נותנים מענה למלחמה בנגיף הקורונה, ניתן למצוא פתרון ישראלי למחסור העולמי בחיסוני קורונה. חברת הביומד הישראלית NanoPass פיתחה פלטפורמה ייחודית להחדרת חיסונים דרך העור במקום בזריקה לשריר, אשר תאפשר לחסן פי 5 יותר אנשים מאותו הבקבוק (כ30 מנות לבקבוק במקום 6 כיום).
הטכנולוגיה הייחודית שפיתחה החברה קיבלה אישור FDA להזרקות תוך-עוריות, והיא פועלת באופן מסחרי במגוון מדינות ברחבי העולם.
הביקוש העולמי כיום, על מנת למגר את המגיפה, הוא של כ-11 מיליארד מנות חיסון קורונה, ועוד כ-6 מיליארד מנות בוסטר שנתיות. חברות התרופות הגדולות מתקשות לעמוד בקצב, ומדינות רבות סובלות ממחסור בחיסונים, כפי שמדווח ארגון הבריאות העולמי.

 

NANO 1

 

אומר מנכ"ל ד"ר יותם לוין: "ניסויים שביצענו הראו תוצאות מבטיחות של הגישה שלנו בחיסוני חלבון, DNA וחיסון חי מוחלש. התחלנו גם בפיתוח אמצעי נוסף שיפשט ויקל מאד את תהליך ההחדרה, תוך שיפור השימושיות וידידותיות למתחסן, וזאת לעומת מזרק ומחט סטנדרטיים אשר השימוש בהם אפשרי רק בעזרת צוות רפואי".
כמו כן תוצג בכנס מערכת אקטיבית מהפכנית לאוויר נקי מווירוסים, המבוססת על ננו-חומרים מפחמן, אשר פותחה ע"י תורטק ננו סיבים (חברת בת של פלסן סאסא), בשת"פ עם אוניברסיטת קיימברידג' באנגליה, ללכידת והשמדת וירוסים, ביניהם נגיף הקורונה.

 

NANO 2

בתמונה : היזם - דר' שוקי ישורון 

 

החומרים נבדקו בניסויים שבוצעו באנגליה, ונמצאו שהם יעילים מאד בלכידת והשמדת וירוסים כמו קורונה. החומר הננו-מטרי תוכנן בצורה כזו שיקטין את רמת הזיהום בשטחים ונפחים קריטיים כמו בחדרי אשפוז, אמבולנסים, תחבורה ציבורית ועוד, במטרה להציל אנשים או להקטין את הסיכון של הפצת הוירוסים, במיוחד בחללים סגורים.
אומר ד"ר שוקי ישורון היזם של החברה: "המנגנון הפיזיקלי הבסיסי של השמדת וירוסים, יכול לשמש כמערכת הגנה יעילה לטווח ארוך, מה שיאפשר חזרה מהירה לחיים נורמליים עם אוויר נקי מווירוסים".

    פוסטים פופולריים מהבלוג של בלה ממליצה בחום  

 

 

אם גם לכם יש סיפור עסקי מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? לחצו כאן

בערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 


שתף אותי בפייסבוק  facebook