ביז-טק Biz-Tec - שיווק עסקים, כנסים והדרכות
 מגזין דיגיטלי - פורטל ספקים B2B - מועדון עסקים VIP 

הפתרון להפחתה משמעותית של מקרי נפילות אצל מבוגרים

ביז-טק - ערוץ המדיה לעסקים 
מגזין דיגיטלי לעסקים וצרכנות 


44

כל מה שקורה מאחורי הקלעים של עולם העסקים 

אם גם לכם יש סיפור עסקי מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? לחצו כאן

 
INDEX BIZTEC

 

TAVIM

    

 

הפתרון להפחתה משמעותית של מקרי נפילות אצל מבוגרים

מאת: בלה דיאמנט 22/3/2022

 

ישראל מובילה כיום במספר הנפילות בקרב מבוגרים (מעל גיל 65), ומוצבת במקום ה-2 בעולם המערבי. מדובר בתופעה שכיחה ומדאיגה,שהובילה את משרד הבריאות להקים תכנית לאומית "צועדים למניעת נפילות".

הנתונים מראים שכל אדם שלישי מבוגר עשוי ליפול בשנה הקרובה, ובכל 20 דקות מת אדם כתוצאה מנפילה. מקרי נפילות בקרב מבוגרים פוגעים באיכות חיי המטופלים ובני משפחותיהם, בתחלואה גבוהה ויוצרים עומס על מערכת הבריאות. 

BR 2

 

TAVIM

לפני כשנתיים משרד הבריאות בחר לקדם פתרון טכנולוגי, ולערוך פיילוט ניסיוני במכוני הפיזיותרפיה של סניפי "מכבי" ברחבי הארץ, בהם הוצע למטופלים אימון מוטורי - קוגנטיבי, באמצעות טכנולוגיה מבוססת מציאות מדומה של חברת GaitBetter  הישראלית (פיתוח החברה רשום כפטנט).

כיצד זה עובד? - המטופל הולך על הליכון ספורט (מחובר לרתמות בטיחות), ולפניו מסך עם סביבות עבודה בטכנולוגיה של מציאות מדומה. לבחירתו "הליכה בתוך עיר" או "הליכה בפארק". 

במהלך ההליכה על הליכון, המטופל צריך לפעול בהתאם לסיטואציות יומיומיות ושכיחות המופיעות על המסך כגון: מכשולים, משוכות, שלוליות, הסחות דעת ועוד. בהתאם למצבים אלו עליו לפעול ולהרים את הרגליים.  

BR 1

 

הפיילוט ב"מכבי" נעשה על 200 מטופלים, ותוצאותיו הראו שיפור ניכר: מספר הנפילות פחת ב-71% לאחר הטיפול, 88 מטופלים לא נפלו כלל במהלך חצי שנה שלאחר הטיפול, המערכת הראתה יעילות בטיפול עבור יותר מ-80% מהמטופלים, מספר הביקורים חצי שנה לאחר הטיפול ירד ב-46% ומספר ימי האשפוז פחת ב-32%. המערכת קיבלה על כך ציון 5.35 מתוך 6 על ידי פיזיותרפיסטים. 

הטכנולוגיה של חברת GaitBetter נחקרת כבר מעל עשור גם במעבדה לחקר תנועה וקוגניציה ב"איכילוב" בהובלת פרופ' ענת מירלמן, פרופ' ג'ף האוסדורף ופרופ' ניר גלעדי וזאת במימון האיחוד האירופאי. 

BR 3

 

על פי מחקר שנעשה במעבדה על 300 מטופלים שהשתמשו באימון הטכנולוגי, ניכר שיפור של מעל 40% בנפילות. 

לאור ההצלחה הגדולה, קופות החולים "כללית" ו"מכבי" הכניסו לסל טיפולי פיזיותרפיה, גם את הטיפול באימון קוגניטיבי מוטורי של GaitBetter שניתן לממשה במכוני הפיזיותרפיה ברחבי הארץ.   

 
INDEX BIZTEC

 
TAVIM

 

 

פוסטים פופולריים מהבלוג של בלה ממליצה בחום  

 

 

אם גם לכם יש סיפור עסקי מענייין ? רוצים שיכתבו עליכם ? לחצו כאן

בערוץ המדיה לעסקים של ביז-טק 


שתף אותי בפייסבוק  facebook